Reference

 

     S Martinom som začal trénovať asi pred tromi rokmi. Jimmy mi ho odporučil ako najlepšieho trénera z WC. Myslel som si, že Jimmy kecká, ale nekeckal. Martin je skvelý tréner, pracuje na sebe vzdeláva sa, študuje nové veci, pravidelne a premyslene mi mení tréningové plány. Z tréningu sa stala pre mňa zábava a keď sa mi niekedy fakt nechce, tak tam idem len kvôli nemu. Je dochvíľny, pedantný a mimoriadne si cení vzťah trener-klient. Je úplne vylúčené, aby si počas tréningu niekde odskočil alebo telefonoval. U trénera, ktorého som mal predtým to boli bežné praktiky. Podotýkam však, že to nebolo vo WC. Časom sa medzi mnou a Martinom vyvinulo priateľstvo, ale na tréningu mame stále korektný vzťah. Je však už menej formálny a ja sa skutočne teším na každú hodinu.

Jano K.

 

 

     Mým cílem při cvičení je zlepšit kondičku, udržet ji a držet se správné životosprávy, abych vyrovnal negativa celodenního sedavého zaměstnání, proto mám trenéra Martina. Martin mě trénuje každý týden už 2 roky a jeho tréninky jsou vždy v něčem nové, zajímavé a mají ostré tempo. Martin mě nikdy nenechá nedokončit sérii, slova "už nemůžu" jakoby neslyší, naopak mě vždy motivuje k výdrži a já tak nakonec vždycky najdu (musím) sílu k dokončení, to mě na něm fakt baví. Je všestraně založený trenér se znalostí fyziologie těla, správné výživy a zkušenostmi z masérství, což během tréninku často využívá. A konečně s Martinem se při tréninku nenudím, jeho příběhy a legrácky navodí už na začátku přátelskou atmosféru, která motivuje, dobře se v ní cvíčí a hodina "mučení" tak uplyne mnohem příjemněji. 

 Josef V.

 

 

     S Martinem jsem se seznámila v době, kdy jsem ještě cvičila s jiným trenérem a Martin svoji profesionální dráhu teprve začínal. Sledovala jsem ho při trénincích a velice mě zaujal jeho styl a jednotlivý přístup ke klientům. Po pár týdnech jsem se ho zeptala, jestli také trénuje individuálně; slovo dalo slovo a ja se stala jedním z jeho prvních klientu. Je to už něco pres čtyři roky a stále mě překvapuje tím, že i po této době jeho tréninky jsou stále zajímavé i náročné. Z jeho tréninku poznáte, že trénováni ho baví (neustále přichází s novými nápady) a je to vlastně spíš jeho koníček než práce. Každý trénink je "šitý na míru" a i když nezná slova jako, pomalu, lehce, nemůžu,etc.... vždycky z Vás dokáže vytáhnout maximum a dokonce se při tom i zasmějete. Jeho tréninky jsou pro mě nábojem, ale zároveň i relaxací,na kterou se po náročném pracovním dnu těším. Martin se během doby, po kterou ho znám, stal nejenom profesionálem ve své profesi, ale i mým dobrým kamarádem. Pokud máte opravdový zájem o cvičení s trenérem, které si chcete nejenom užít, ale také dosáhnout svých cílů, tak Martin je Váš trenér.

Pavlína K.

 

 

     Martin bol mojim trénerom 1 rok. Osobne som si o zvolila preto, lebo veľmi rýchlo pochopil aký pristup je potrebný zvoliť k mojej osobnosti. Dokázal sa adaptovať vo veľmi krátkom čase. Spočiatku som sa sice trochu bála, či takýto náhly nápor fyzických aktivít zvládnem. Ale po veľmi krátkom čase som pochopila, že práve toto potrebujem. Potrebujem fyzickú aktivitu a trénera, ktorý je neskutočne motivujúci a profesionálny. Martin pristupuje k tréningu tak, aby z vás dostal to najlepšie s ohľadom na vaše nedostatky ale i silné stránky. Každý cvik vysvetli a neustále dohliada, aby bol cvik vykonávaný správne. Vždyma povzbudil dokončiť každé opakovanie. Jeho zmysel pre zodpovednosť, cieľavedomosť a obrovská dávka prirodzeného šarmu z neho urobili môjho dobrého kamaráta.

Ingrid Ž.

 

 

     I worked with Martin over a two year period when my body was tired, stiff, sore, inflexible and needing some major adjustment.  Martin knew exactly what I needed and how to go about the process of mending many years of my own benign neglect!  Much to my own amazement, Martin was able to produce a better level of fitness and flexibility in me.  I am now living back in the United States, but I continue to use Martin's methods and techniques in my current fitness regimen, (although it is clearly not the same as working with someone who is able to push me and coax me towards maximum performance!)  Even now, I continue to recruit my former colleagues to take a step in their own fitness by working with Martin.  He is simply the best, and his reputation can now officially be viewed as international in scope!

Stephen B.

 

  

     Martin je všestraně vzdělaný trenér s velice dobrou znalostí anatomie a fyziologie lidského těla. Nejen to, ale přehled o správné výživě a metabolismu ho staví do popředí mezi trenérské jedničky v Praze. Bere ohledy na moje možnosti, dokonale rozpozná  skrytou sílu a vytrvalost, což je nesmírně důležité aby nedošlo k maximální vyčerpanosti a nebo předešel zbytečně malému výkonu. Martin je informován o všech novinkách a revolučních objevech světového Fitnessu, se kterými je seznámen do hloubky aby je mohl ihned aplikovat. Sám je v tréninku velice aktivní, velikou podporu při cvičení očekávejte neustálou asistencí.

Tomáš P.

 

 

     S Martinem jsem začala trénovat hned v počátcích jeho profi trenérské kariéry. V roce 2007 jsem již měla bohaté zkušenosti s různými profi trenéry a bohužel jsem měla také ty negativní, kdy dlouholetý zkušený trenér je již jaksi unaven a unuděn neustále se opakujícími tréninky a problémy svých cvičenců:-(( Martin si mě tenkrát získal hlavně svým nasazením, elánem a motivaci, která je tak typická pro každého začínajícího trenéra. Tenkrát jsem si říkala, že možná za 2 až 3 roky bude Martin další unuděný trenér a budu ho třeba muset vyměnit:-)) Jsem strašně ráda, že i po 4 letech pravidelných tréninků chodí Martin na tréninky plný energie, kterou je schopen přenášet i na mě. Navíc k tomuto daru, který má asi vrozený, se neustále zdokonaluje v různých druzích cvičení a dospěl ve zkušeného profi trenéra. Každý trénink je jiný, nikdy se neopakuje dle nudných tabulek atd. Je schopen upravit trénink dle potřeby i během jeho průběhu, reaguje na můj aktuální fyzicky stav. Bude určitě zajímavé sledovat, kam to Martin ve své profesi dotáhne.

Michaela M.

 

 

Martin je opravdu skvělý trenér - na začátku jsme si spolu nastavili cíle a cestu, která k jejich naplnění povede. Následně každé dva měsíce probíhala pravidelná evaluace a reakce na danou situaci v podobě změny cíle a nebo nových opatření či tréningového plánu. Člověk lehce vidí vývoj a nebo jasné příčiny, proč vymezených cílů nebylo možné dosáhnout.

     Přiznám se, že Martin je můj třetí trenér za více než 2 roky, které pravidelně trénuji a jeho přístup orientovaný na konkrétní cíle s ohledem na individuální potřeby klienta je pro mě maximálně vyhovující. Navíc nemá soucit a "donutí" Vás makat - výsledek je ovšem odměnou. 

Petr J.
 
 
 

     Martin připravuje pestré a hlavně komplexní tréninky. Zdaleka nejde o závaží a hrubou sílu. Přitom je mi jasné, že s Martinem ze sebe v každém tréninku dostanu mnohem víc, než bych kdy dokázal sám v posilovně. A když jsou tréninky vyvážené, jsou výsledky nejen vidět, ale hlavně cítit.

 Robert P.

 

 

     Sportuji celý život a jako bývalá závodní sportovkyně, kdy jsem byla zvyklá na neúnavnou a stálou dřinu, jsem přivítala cvičení s trenérem. Trenér jako takový má být nejen dobrým rádcem jak správně provádět cvik, nejen znalcem vaší anatomie a fyziologie, ale též dobrým parťákem, aby vás dokázal vyhecovat k náročným tréninkům, i když se vám kolikrát nechce. A to je vše, co jsem před 5ti roky u Martina, mého trenéra, našla. Přesto, že mám dlouholetou zkušenost s různými trenéry, je Martin jeden z těch, kdy se na tréninky s ním velmi těším a považuji je za důležitou součást trávení mého, tak málo, volného času. Navíc oceňuji, že se neustále dále vzdělává a nové druhy cvičení se pokouší po jejich osvojení ihned aplikovat s ohledem na moje fyzické možnosti. Čímž má každý trénink pestrý a tudíž nikoliv nudný. Na oplátku za to si já z každého tréninku nesu domu uspokojení, že kromě své práce, dělám též něco pro sebe.  Svého trenéra bych velmi ráda doporučila všem – začátečníkům, pokročilým i těm nejnáročnějším sportovním nadšencům. Avšak se obávám toho, že pak bude mít brzo natolik plný program, že my, spokojení svěřenci, nebudeme moci najít volné hodiny na tréninky a to vzhledem k vytíženosti našeho trenéra Martina -J A tak mu přeji, aby měl takovýchto spokojených cvičenců hodně a už se těším, jak mi zase dá příští týden „do trika“. Sportu ZDAR

Marie R.

 

 

     S Martinem trénuji dvakrát týdně a hodiny s ním jsou nejen náročné a profesionálně vedené, ale zejména extrémně účinné a zábavné. Cením si jeho komplexního přístupu – pomoci při stanovování reálných (nikoli skromných) cílů,  poradenství ve výživě, samotné sestavování a vedení tréninků. Vyhovuje mi také šíře jeho profesionálního záběru, která zaručuje velkou rozmanitost cviků a tréninků.  Samostatnou kapitolou je pak Martinova schopnost dostat ze mě při tréninku takové maximum, o jehož existenci jsem neměla ani ponětí JMartina jako osobního trenéra doporučuji všem, kdo oceňují kvalitu, flexibilitu a nevídaný tah na branku, to vše v kombinaci s vysokou profesionalitou a veselou, přátelskou osobností.

 

Jitka B.

 

 

Martin, je entuziastický a plný nápadů, stále se zdokonaluje a prohlubuje své vzdělání . Cvičení s ním je zábavné, a to i přestože většinou je velmi náročné.

Libor B. 

 
 

     Over the last few years I have worked with a variety of trainers in Central & Eastern Europe/Russia. Martin and I have trained together for over a year now and he is by far the best. Why? I find our training sessions enjoyable but get results! He is constantly changing our session so there is never a chance to get bored or into a dull routine. We get on well so conversation while I try to catch my breath is easy and light hearted. Martin is doing a great job on his part of the deal, the challenge is for me to resist the Czech beer and food more often! I have no hesitation recommending Martin as a personal trainer to anyone!

 

Martin S.

 

 

     Cvičím pod Martinovým dozorem s přestávkami od roku 2008. Během své 15-ti lete kariéry vrcholového sportovce – plavce (držitel českého rekordu, mnohonásobná mistr republiky, finalista Mistrovství Evropy, Světového poháru, US Open, atd.) jsem spolupracoval s mnoha kondičními trenéry v Evropě a v USA, kde jsem 5 let plaval za nejlepší americký univerzitní plavecký tým, University of California at Berkeley. Martin je zcela jistě tím nejefektivnějším kondičním trenérem, se kterým jsem kdy trénoval. Má jedinečnou schopnost komponovat tréninky tak, ze se žádoucí výsledky dostaví překvapivě rychle. Jeho znalosti v oblasti fitness jsou rozsáhlé a zahrnují kromě tradičního posilování a obecného zlepšováni kondice také rehabilitační cvičení. Pro ilustraci: nedávno jsem měl bolestivé zranění ramene, které jsem se snažil bez úspěchu 2 měsíce v USA léčit. Po návratu do Prahy mi Martin doporučil sestavu rehabilitačních cviků, které bolest během 2 týdnů zcela odstranily. Nejsem ani zdaleka z těch, kteří do posilovny nadšeně spěchají. Martin však dokáže udělat každý trénink zajímavý, a to jak pestrou cvičební rutinou, tak jeho uměním pozitivně motivovat. Nemalou roli hraje také jeho milá a přátelská povaha a výborně komunikační schopnosti. Bez ohledu na konkrétní cíle cvičence, bez váhání doporučuji mít Martina v posilovně po svém boku.

Marek R.

 

 

     There are many different kinds of trainers and it is rare to be able to find a trainer who has all the qualities you look for to be motivated in achieving your training goals. I was one of the lucky few; Martin is an incredibly talented and inspiring trainer who allows you to show your maximum potential. With him you won’t ever feel neglected because he always puts his best in each and every training session, which motivates you to do the same if not more. What I found unique was his ability to construct a training plan according to the exact needs of an individual. Going to train is no longer a tedious routine but a challenging and motivating time, during which Martin will make sure you are absolutely drained, tired and sweaty, but you will love it and will definitely never regret it.

Min K.

 

 

     Pokud chcete širokou varietu cviků a rozvíjení více svalových skupin naráz, tak je Martin Váš člověk. Trénink, který Vám nezevšední, jelikož budete pokaždé cvičit jinou sestavu cviků. Strečink opravdu pro každého, nehledě na stupeň imobility a tělesnou pružnost. Budete vyburcováni k výkonům, které nejste sami nikdo sto dosáhnout. Zapomeňte na složité posilovací stroje, budete převážně cvičit s vlastním tělem. Toto je velká výhoda - další trénink navíc si můžete dopřát kdekoliv...

 Vladimír M.

 

 

     S Martinem cvičím už dva roky. Je spolehlivý, vstřícný, zábavný, takže i když mě bolí celé tělo, tak se u toho směju))). Velmi mi pomohl dostat se zpět do formy po mém prvním těhotenství. Když jsem byla těhotná podruhé, cvičila jsem téměř až do porodu a cítila jsem se pod jeho vedeném velmi dobře a bezpečně. Možná i kvůli tomu probíhaly oba mé porody rychle a bezproblémově. Když s ním cvičím, mám pocit, že cvičení je mnohem intenzivnější a je pro mě větším přínosem, než kdybych se v posilovně "plácala" sama. Martina doporučuji všem, kteří se chtějí pořádně zapotit, ale i pobavit.

Iva Z.

 

 

     K Martinovi jsem se před několika léty dostal od jiného trenéra. I když má jiné postupy, rychle jsme našli společnou řeč. Martin mi postupně vytvořil několik treninkových plánů na cvičení bez něj. Když máme společný hodinový trénink, nenechá mě vydechnout a snaží se přimět mě udělat všechna cvičení v počtech, které si naplánoval. To je účennější než moje samostatné devadesátiminutové cvičení. Při tom je s ním v čase mezi cvičením zábava.

Marek H.

 

 

     Častokrát jsem přemýšlela nad tím, zda vyzkoušet cvičení s trenérem, aby mi ukázal jaké cviky jsou dobré k zeštíhlení problémových partií  a udržení se ve formě.  Při cvičení  jsem pozorovala, jak Martin pracuje se svými klienty.  A nyní i já s Martinem cvičím již dva roky a jsem nesmírně spokojená. Na základě mých očekávání mi Martin připravuje osobní tréninky, při kterých ze sebe dostanu vždy maximum,  což bych sama nebyla schopná. Když občas pustím z úst  „už nemohu“, tak mi Martin vlídně odpoví: „tak ještě třikrát“. A nikdy se nemýlí . Vždy to dokáži a jsem na sebe pyšná. A výsledky? Cítím se skvěle, problémové partie jsou štíhlejší a jsem ve formě. Martina doporučuji všem, kteří  se chtějí dostat do formy, vidět výsledky a tréninky trávit s člověkem, který opravdu stojí za to. Nebudete litovat.

Bára S.

 

 

     Martin is a strict, determined and dedicated trainer, but his training results are efficient and successful. He is very versatile and knowledgeable in many exercise forms, nutritional advices and general health recommendations for every person's individual needs. But best of all, he is a good and reliable friend.

Igor K.

 

 

     Martina jsem si vybral z toho důvodu, že po několika letech usilovného a pravidelného cvičení samostatně jsem se chtěl posunout do dalšího levelu. Jako každý bývalý vrcholový sportovec jsem měl zažité „svoje“ cviky a troufám si tvrdit, že bez Martina bych na tom byl pořád stejně. Martin mi svými tréninkovými jednotkami a začleněním nových inovativních prvků do našich tréninkových hodin v podstatě otevřel oči, protože jsem začal objevovat cviky a následně svaly na těle, které jsem posiloval i když jsem o tom v podstatě během tréninkové hodiny nevěděl. Během tréninků probíhá časté hecování a tím Martin dosahuje toho, že ze sebe vždy dostanu maximum. O skupinových trénincích asi nemá smysl moc psát, protože jeho Boot campy budou za chvíli stejně slavné po celé Praze. Myslím si, že Martinův přístup je v dnešní době ojedinělý, protože se opravdu trénuje a ne jen zbytečně povídá. Když teď nad tím tak přemýšlím, tak jsem za to, že jsem poznal Martina strašně rád, protože jsem v něm našel nejen super trenéra a tréninkového partnera, ale i super člověka.

David S.

 

 

     Cvičení ve fit centru se aktivně věnuji již tři roky. Osobně jsem poznala za tu dobu tři instruktory a Martin patří k nejlepším. Trávíme spolu dvě hodiny týdně již rok a musím uznat, že na každou hodinu je  Martin připraven,  cviky  mění, každý tréning probíhá v podstatě jen jednou. Cvičení s Martinem je dynamické, zátěž stanovená na míru, je důsledný, za počtem opakování si stojí, i když mi síly docházejí, musí se dokončit. Neustále kontroluje a opravuje správné provádění cviků, správné dýchání, držení těla. Provádí pravidelná měření, která vyhodnotí a porovná s minulým měřením. Jeho přístup je velice profesionální a navíc má bohaté zkušenosti z oblasti sportovního lékařství, což v takové míře nebývá u trenérů fit center  zcela běžné. Martin Kochta je prostě jednička. 

Ilona P.

 

 

     I have been training with Martin for the past 5 months and my objective was to improve my overall fitness level and to lose some excess kilos!! So far my fitness has definitely improved and I have lost about 10kgs.


     I was initially impressed by the way Martin started our training - Martin firstly discussed with me what I wanted to achieve and why, and then he tested my fitness level, flexibility and overall condition. Martin then designed a training plan which included "mini goals" and targets. Each month we check my progress with a series of measurements and exercises to assess my fitness improvement - this sets a challenge to aim for each month.

     Each training session is different which adds variety to each session. Martin is very professional but at the same time he has a relaxed style and personality, he is easy to communicate with and he clearly enjoys what he does. This motivates me to get to the gym and once there the training is challenging, but a lot of fun (with Martin as a trainer he gets 20%-30% more out of me compared to when I am in the gym by myself!!). 

     I was referred to Martin by my colleagues and without Martin's involvement I certainly would not have achieved what I have over the past 5 months. I would recommend Martin to anyone who is interested in getting fit and staying in shape - he is by far the most effective trainer I have experienced.

Paul S.

 

 

     Do Martinových trenérských rukou jsem se dostala před dvěma rokama, po mnoha marných pokusech něco se sebou udělat. Po dvou dětech jsem se značně zakulatila, trápily mě bolesti zad a špatná nebo spíš žádná kondice. Na základě pravidelných konzultací a měření pro mě Martin sestavuje zajímavé různorodé tréninky na míru. Za Martinův profesionální a lidský přístup, který mi umožnil redukovat váhu, omezit bolesti zad a výrazně zlepšit fyzičku, moc děkuji!!!

Petra P.

 

 

     Spolupracuji s Martinem dvakrát týdně již více než dva a půl roku. Na úplném začátku jsem si myslel, že hlavním důvodem, proč mít trenéra, je osvojit si pár cvičebních sestav, které budu později schopen cvičit již sám bez jakékoliv trenérovy asistence. Martin mi nikdy nedal šanci skončit, neboť po dobu několika měsíců, aniž by znal mé „omezené“ představy o cvičení, docházel na každý trénink s novými a novými kombinacemi a sestavami cviků, jejichž obtížnost se s přibývajícím časem stupňovala. Zároveň jsem poznal, že neméně důležitou úlohou trenéra je motivovat, aby Vás cvičení dlouhodobě bavilo a abyste u něj vydrželi. A to je Martinova silná stránka.

     Martina samotného tréninky nesmírně baví, cítíte, že pro něj nejsou „jenom“ prací. Tím Vás dokáže neskutečně „zblbnout“ a vymačkat z Vás výkony, které byste od sebe nikdy nečekali. Z kondice, kterou jsem za tu dobu nabral, těžím dnes ve všech dalších sportovních aktivitách, kterým se věnuji. A trénink již dávno pro mne není jenom pouhopouhá sestava cviků, ale zábava, na kterou se vždy těším. Z rozjetého vlaku jsem již nedokázal vystoupit a ani vystupovat nehodlám.

  

Petr G.

 

 

     K Martinovi jsem se dostal díky své dceři, protože téměř celý život sportuji a myslím si docela aktivně, vypadá moje tělo podle toho.

Hokej, který hraji od raného mládí doteď se Vám na Vašem těle ať chcete nebo ne podepíše. Strhanými vazy v kolenou, přes pár chybějících zubů, až třeba v mém případě popraskanými šlachami v ramenou, kde tento stav se dostal až do fáze, kdy jsem nemohl ani zařadit zpátečku při couvání a o klidném spaní bez bolesti jsem si mohl jen nechat zdát. O ostatních činnostech, jako třeba jediné možnosti podat podání v tenise - spodem, protože ruce prostě nezvednete až po neschopnost naložit kola na auto (vyřešíte nákupem nosiče na tažné zařízení J) konče.

     S Martinem jsem začal chodit do posilovny, kde se mi intenzivně věnoval a uzpůsoboval cviky tak aby došlo k zpevnění okolních svalů u mých problémových partií.

     Bolelo to a musím říct, že hodně. Pak přišla změna a začal jsem chodit dvakrát týdně na jím pořádané hodiny  Bootcampu, toto cvičení mně nejen nadchlo svojí pestrostí a dynamičností, ale hlavně jaká změna se stala s mými zdravotními problémy a to již za půl roku, je pro mne  nepochopitelná.

     Sice mu často při cvičení v duchu spílám do despotů a saďourů, ale dokáže mně a konec konců i ostatní vyhecovat k opravdu poctivému a smysluplnému  cvičení. Svými evidentně prezentovanými znalostmi připravuje hodinu od hodiny promyšleně tak aby nás dostal co do nejlepší tělesné kondice a odstranil případné zdravotní problémy což bez hlubokých znalostí anatomie těla, cvičebních praktik a spoustě dalších a dalších znalostí a informací nelze.

     A to, že díky němu nemusím na již naplánovanou operaci ramen je pro mě osobně to nejvyšší ohodnocení jeho práce.

Václav K.

 

 

     I started training with Martin based on the recommendations of a number of colleagues.  Having never been a fan of gyms in the past I must say that Martin has really changed my view. After years of very inconsistent exercise and some recurring health problems I have found training with Martin to really make a big difference.  In only 3 months I managed to lose about 10 kilos and build general fitness and strength.  His approach keeps me motivated by developing my program in line with improvement in my fitness. I really enjoy our sessions and strongly recommend Martin as a coach.

Glen L. 

 

 

     3x a zemřítJ S Martinem trénujeme už 3 roky a je to můj 3 trenér. A jak se říká, do třetice všeho dobrého, dokonce nejlepšího! Nebudu Vám vykládat, že po 2 těhotenstvích vypadám líp než kdykoliv před tím.

     Ale pomohl mi se navrátit po porodu do původního stavu a pokračujeme dál v našich cílech, které jsme si spolu dali .Ps: Holky, a ještě k tomu všemu je krásnej:)

Jana V.

 

 

     Když jsem si pročítal reference Martina, říkal jsem si, kolik z toho asi bude pravda. Zpětně jsem rád, že jsem se s Martinem do spolupráce pustil. Nejen že vše co jsem si přečetl, bylo pravdivé, ale navíc je cvičení celkově zážitek. Tréninky jsou nápadité a skutečně málokdy se stane, že bych věděl co mě čeká a tak jsem se zatím ještě nikdy nenudil.

     Za cca 3 měsíce cvičení jsem s Martinem díky cvičen í a úpravě jídelníčku zhubnul 17,5 kg a „vyskákaly“ svaly tam kde jsem chtělJ  Sice ho mám občas chuť při tom „mučení“ zastřelit, ale nese to plody v podobě svalů:) Navíc díky cvičení jsem se zbavil i bolestí zad, které mě provázali díky cca 12 h denně u počítače. Dost dobře to nechápu, ale díky cvičení jsem i o 1 cm vyšší:) Takže Martina vřele doporučuji.

Adam N.

 

 

     Martin je ve všech směrech profesionálem.  Jako osobního trenéra ho mohu vřele doporučit. Cvičení s ním je náročné, ale velmi efektivní.  Dalo by se říct, že s ním mě čas strávený v posilovně opravdu baví i přes to, že občas musím překonat velké zábrany k tomu, abych vyvinula nějaký pohyb. J  Oceňuji hlavně jeho individuální přístup ke klientům, dochvilnost a jeho schopnost dostat ze mě maximum.

 

 Pavla K.

 

 

      Martin je pojem! V pravidelných intervalech se vídáme J a makáme na boot-campu přibližně rok. Hodiny jsou pestré, inovativní (fakt!) a pokaždé, ať se právě chce či nechce (našinec pochopí), donutí vydat ze sebe maximum…a to našinec většinou protestuje a subjektivně nemůže. Umí jasně vymezit cíl, což je v podstatě už půl úspěchu. Je to trenér, který vás posouvá tam, kde si tak nějak představujete, že byste mohli být. Něco jako diesel, motivující pohon, který burcuje ke stále lepším výsledkům. A je to sympaťák. Fakt!

Michal D.

 

 

     S mým budoucím trenérem jsem se setkal náhodou na jedné promo akci, kdy jsem si nechal od p. Kochty změřit tuky v těle. Pokud nechci mít v blízké budoucnosti  problémy se zdravím, bylo mi důrazně doporučeno „ něco“ se sebou začít dělat. I když nejsem příznivce posilovny, dal jsem na jeho doporučení a začal jsem si  pod vedením svého trenéra dávat tělo do pořádku. Zde jsou výsledky po roce cvičení, zprvu 1x , později  2 x týdně. Zhubl jsem v pase cca o 8 cm. Přestaly mě bolet záda. Moje fyzická kondice je nesrovnatelně lepší, např. lyžovat  mohu jako dřív celý den naplno.  A bez posilovny si již neumím život představit. Výsledky mne nutí nepřestávat!

Jirka C.

 

 

     Martin je nejenom skvělý trenér, ale rovněž inspirativní člověk s obrovským porozuměním pro lidské slabosti, radosti i strasti. Cvičení s ním je zábavné, přitom však vždy maximálně náročné. Je skvělý motivátor, jeho tréninkové metody jsou propracované, navíc každý trénink prinaší do cvičení nějaký nový prvek. Při tréninku s ním se tak nikdy nenudíte. Sleduje poslední světové trendy a to nejlepší z nich rád aplikuje ve svých trenincích. Své metody klientům rád vysvětluje a je připraven tréninkové plány přizpůsobit jejich specifickým požadavkům. Cvičení s Martinem je pro mne bezpochyby velkým přínosem a mohu je každému doporučit. Martina si vážím nejen jako trenéra, ale i jako člověka, a je mi velkou ctí, že s ním mohu spolupracovat.

Petr H.

 

 

     With Martin I train over a year and I would like recommend him. I like his approach to practice and understanding of my problem. By constantly measuring whether body weight,physical condition of the device InBody, or only continuous measurements on variolcardio machines (running, rowing, ..) motivates me to better and better results, for which I am glad. Martin is more and more educated and expanding your horizons,experience and knowledge, so training with him are never boring.

Ellen M.

 

 

     Sport miluji celý život (aerobik, joga, tanec, squash, lyžování, cyklistika, horolezectví…), od 21 let jsem prošla rukama několika trenérům a dvěma trenérkám. Vždy nastal stejný problém, rychle nabírám svalovou hmotu, trenéři jsou z toho sice nadšení, ale já chtěla na obvodu ubírat, né opak, což se ale vždy stalo. Když mi můj dobrý známý už rok pěl ódy na svého trenéra, tak jsem byla skeptická, ale on mi chtěl dokázat, že Martin je opravdu jednička ve svém oboru a trénink mi tedy u něj domluvil. Už po prvních pár cvicích jsem věděla, že můj známý měl pravdu a ano, toto je "pan" trenér.

     Každý trénink byl jiný, Martin vždy přišel s novými cviky, které mi měly svaly pěkně vyrýsovat a celkově postavu vytvarovat, on přesně věděl co se mnou. Líbil se mi i profesionální přístup ke zpětné kontrole jaké děláme pokroky - Martin mi změřil na speciálním přístroji poměr tuků a svalů v těle, moji hmotnost a také nafotil mou postavu před zahájením tréninků. Když jsem zmínila, že mě trápí i celulitida, okamžitě a ochotně mi nabídl, že mi pošle detoxikační kúru. Podtrženo sečteno, Martin je pro mě milým překvapením ve vnímání trenérské práce, o které už jsem z předchozích zkušeností pochybovala. Je vždy velmi důsledný, i když už máte pocit, že další cvik nezvládnete, psí smutné oči na něj nezkoušejte, pomůže vám odlehčením váhy a vy poslední záběry prostě zvládnete a máte skvělý pocit, že jste to společně dokázali ! Do tréninků zapojuje prvky flowinu, pilates...čímž jsou hodiny pestřejší. Martin je milý, usměvavý "parťák" ve formování vaší postavy!

Klára Č.

 

 

     S Martinem cvičíme boot-camp již několik let. Pokaždé se však na tato cvičení těším „jako poprvé“. A podobně jako poprvé pak Martina vždy druhý den „proklínám“ při každém pohybu J. Cvičení pod Martinovým vedením jsou skvělá, inovativní, umí nás nadchnout a vyburcovat k maximálnímu výkonu. Díky tomu je cvičení neskutečně efektivní a účinné. Kdo si s Martinem zacvičil, ví o čem mluvím…

Martin si prostě zvolil profesi na kterou se výborně hodí.

Ladislav T.

 

 

     Vždy jsem si myslel, že je u mě zhola nemožné, abych se dopracoval k tomu, že nezapnu kalhoty. Pokaždé jsem na novém pásku musel udělat tucet dírek navíc, abych se v nevhodnou dobu na ještě nevhodnějším místě neukázal jen v trenkách.
Našel jsem si solidní, ale sedavý job a trávil v něm více času, než bylo zdrávo. Za 4 roky jsem přibral téměř 30 kilo a svaly z toho měly opravdu pramalý díl. Předem říkám, že za tu dobu jsem tak zlenivěl, že sólo pokusy o zlepšení mého životního stylu ohledně kondice i figury nebyly úspěšné.
S Martinem jsem se seznámil úplně náhodou, nevědomky o tom, že má něco společného s fitness. 
     Je to typ člověka pozitivně naladěného, který působí sympaticky a po pár prvních minutách máte pocit, že se znáte roky. To byl pro mě i důležitý fakt, proč jsem začal cvičit právě s ním.
Nevěděl jsem, co přesně od jeho tréninku mám očekávat a byl jsem mile-nemile překvapen. Bezvadně kloubí osobní a profesionální přístup, bavíte se a přitom vám pomalu odumírá vlastně všechno všude:)
     S Martinem cvičím přes rok a je to opravdu trenér na vysoké úrovni. Jeho repertoár cviků je nepřeberný a vždy přijde s něčím novým. Zapojuje například prvky z pilates a jiných dalších druhů cvičení pro pestrost a větší účinnost. Má pro fitness opravdu zápal, aktivně se zdokonaluje, konzultuje s lékaři.
V průběhu roku jsem si silně potrhal vazy v kotníku a na čas stopnul cvičení. Ale nebýt Martina a jeho následné terapie a jeho úžasné adaptace na můj zdravotní stav, tak bych teď sotva chodil, vstával s bolestmi zad a nepotřeboval bych si dělat svoje oblíbené dírky do pásku od kalhot.
Martin Kochta je opravdu člověk na správném místě a velmi si cením toho, že s ním mohu cvičit a jsem velmi rád, že jsem poznal skvělého kamaráda.

Michal V.

 

 

     Orientace na výkon, variabilita stylů, osobní a zodpovědný přístup, ale současně i velká zábava a uvolnění - to je důvod proč s Martinem cvičím již čtvrtým rokem. Snahou pravidelně obměňovat styly eliminuje Martin v podstatě veškerou tréninkovou monotónost a motivuje člověka k dalším výkonům. Dynamický přístup k tréninku umožnuje absolvovat "bezbolostně" i fyzicky velmi náročné hodiny. Výsledkem pak je odpovídající výkonnost a pocit z dobře odvedené práce.

Michal D.

 

 

     Martinovi se v mém případě podařilo to, co doposud zatím nikomu, tedy odbourat můj odpor k posilovnám. Dokáže udělat každé cvičení jiné něž to předchozí a svým přístupem zařídil, že jsem se do posilovny dokonce těšila, což pro mne bylo vždy nepředstavitelné. Jeho služby mohu jen doporučit a sama věřím, že je v budoucnu opět využiji. 

Kateřina S.

 

 

     Díky Martinovi jsem našel důvod proč chodit do posilovny. Bez něj to pro mne byl vždy tak trochu ztracený čas, ale po pár hodně těžkých trénincích, které bych sám nezvládl ani z poloviny musím uznat, že cvičení s tímhle klukem stojí za to. Zkrátka po každém cvičení se cítím zase o trochu lépe a jen se divím, co má člověk sil:-)

Jaroslav V.

 

 

     S Martinem cvičím zhruba dva roky. Hlavním cílem je redukce hmotnosti. Od dětství jsem měl sklon k obezitě, ale s přibývajícími roky i díky sedavému zaměstnání u počítače tento problém začal přesahovat únosné meze.

     Martin vždy volí vyvážená cvičení, která sice člověka unaví, ale nezničí. Cvičení jsou pestrá, s kombinací cviků s vlastním tělem, náčiním a na strojích. K tomu se přidává i kardio.

     Zatím se mi podařilo sundat asi 15 kilo a doufám, že to tak bude pokračovat i dále. Vedlejším efektem je samozřejmě i nárůst kondice. Martin je ale nejenom dobrý trenér, ale i kamarád, takže během tréninku stihneme probrat i spoustu různých věcí.

Jaromír P.

 

 

     Martin je trenér, kterého mohu skutečně vřele doporučit, a to zejména ze dvou důvodů. Prvním důvodem je fakt, že Martin se profesně neustále posouvá dál, sleduje nové trendy a novinky v oboru, v důsledku toho je pak schopen cvičení často měnit, takže je účinnější a zábavnější. Druhým důvodem je pak skutečnost, že Martin má svoji práci skutečně velice rád, takže je schopen své nadšení přenést i na Vás. Martin je při tréninku velice důsledný, takže tréninky s ním jsou opravdu velmi efektivní. Fyzicky jsem nikdy nebyla ve větší kondici, než když cvičím s Martinem. Kromě toho je to velice milý a pozitivní člověk.

Tereza Š.

 

 

     Martin je nejlepší trenér, jakého si dokážu představit; současně skvělý profesionál i bezvadný člověk. Má výborné znalosti i zkušenosti, a proto dovede efektivně sestavit tréninkový plán na míru. Na jednotlivé tréninky je vždy perfektně připraven, vždy se plně věnuje jen klientovi. Nikdy jsem si nemyslela, že by mě bavilo chodit do fitcentra, a jsem překvapená, že mě cvičení baví a vždy se těším, co zase Martin vymyslí. Tréninky jsou vždy hodně „výživné“, takže výsledky jsou skvělé.

     Martin mi pomohl dostat se do formy po druhém porodu a za to mu moc děkuji. Nicméně nejdůležitější pro mě je, že mě cvičení moc baví a stalo se součástí mého života, které se již nechci vzdát.

Blanka Ř.

 

 

     Až do nedávna jsem chodila cvičit sama, byla jsem vlastně takový samouk a docela mi to vyhovovalo. Ale po určité době jsem začala mít pocit, že plánované výsledky se vůbec nedostavují, že cvičím neustále ty samé cviky na stejné partie. Když jsem se o tom zmínila v okruhu svých známých, tak mi bylo doporučeno at´si zkusím domluvit trénink s Martinem, který je ochoten poradit nejen jak správně cvičit, ale i se stravou.

     Jelikož jsem vůbec nevěděla, co od toho mám očekávat, řekla jsem si, že jeden trénink vyzkouším a bude to stačit:) Při našem prvním setkání jsem byla velice příjemně překvapena nejen Martinovým přístupem, znalostmi, ale i stylem jakým se snaží svým klientům vyjít vstříc. Dokáže najít styl cvičení, který každému z nás vyhovuje a jsme schopni zvládnout.

     Můj trénink nebyl poslední, s Martinem cvičím již přes půl rok a jsem opravdu spokojená a hlavně mě to baví. A za to mu moc děkuji.

Martin je opravdový profesionál, má skvělý přístup, kdo má zájem něco dokázat, Martina vřele doporučuji.

Andrea B.

 

 

     In the beginning I had certain reservations towards a personal fitness trainer as I believed that self-disciplined training routine would suffice to maintain a good shape and condition. My perception completely changed after I met Martin and had the chance to train with him for a couple of months. He is truly capacious, dedicated, reliable and creative with an absolute focus on every single client. Working with him is always a pleasure and produces results that I had not expected before. Martin cares about every single aspect of training methodology and nutrition using his fundamental and extensive knowledge. Martin is not only an excellent coach but also a great personality. I would always recommend him to anyone that is motivated to work on himself. 

Marcus S.

 

 

     I began training with Martin in January 2012. I was in decent shaped when we started, but training with Martin as a personal trainer a couple of times a week really makes a big difference.
He is very knowledgeabe about training methods, and he makes sure that every training is different and entertaining. Despite the high pace of our training sessions there is also time for some conversation, which makes for a fun hour spend in the gym, while getting (or staying) in excellent shape.
     We focus especially on core strength training, and back muscles. The added strength has really helped and improved my golf game. I am really swinging for the fences these days. All considering I can highly recommend Martin as a dedicated, professional and fun trainer!

Jan P. P.

 

 

     S Martinem jsem začal trénovat před pár měsíci, ale i za tak krátkou dobu jsem zjistil, že Martin je profesionál na svém místě. Jelikož se denně věnuji golfu, zaměřili jsme trénink na stabilitu a flexibilitu celého těla, ale i silové cviky. Díky golfu mám problémy s koleny a Martin tomuto mému handicapu přizpůsobuje všechny tréninky. Tréninky jsou velmi zábavné a člověk se zároveň i pořádně zapotí.

      Za těchto pár měsíců, kdy jsem pod Martinovým dohledem, jsem se viditelně zlepšil v golfu, ale i na mém těle jsou vidět výsledky. Martina mohu jako trenéra vřele doporučit, jeho veselá nálada, optimismus a chuť makat vás opravdu vyburcují ke skvělým výkonům.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam R.

 

 

     Martin je trenér, u kterého jsem pochopil, že všechno je ve Vás. Když chcete Vy, chce to i vaše tělo. S Martinem jsem se seznámil víc než před rokem. Abych mohl s Martinem trénovat, musel jsem pochopit, že pokora a disciplína jsou dva základní kameny odvahy v sobě něco změnit.

     Martinova pozornost, schopnost pracovat s člověkem, jeho psychickou a fyzickými možnostmi jsou založeny na vzájemném respektu. Jeho náročnost, pozorné oko a naše vzájemná chuť měnit sebe sama mi umožňuje lépe pochopit, co mé tělo potřebuje. Cíle výcviku jdou vždy v souladu, kam bych se chtěl posunout. A současně díky Martinovi chápu, že moje cíle vedou přes postupné stupně mých osobních úspěchu.

     Od mala se věnuji sportu. Když jsem před dvěma roky přešel od basketu ke golfu, hrál jsem z podstaty. Teď vím, že výsledky jsou vždy ve shodě s možnostmi, kterých jsem s Martinem dosáhl. Na startu jsem sice sám, ale na konci vždy vidím lidi, kteří se na tom podílejí.

     Trénování s Martinem je náročné. Martin je důsledný, přímý a nekompromisní.Na společný trénink se připraví. Odhaluje možnosti, o kterých ani nevíte, ale on je vidí. Pokaždé na konci tréninku si uvědomuji, že Martinovo zlaté pravidlo zní:

" s tělem se nebojuje, s tělem se spolupracuje". ;-)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dominik P.

 

 

     S Martinem trénuji pravidelně jednou týdně. Jedná se o intenzivní funkčně-kondiční cvičení zaměřené komplexně na celé tělo. Na trénincích s Martinem mi vyhovuje, že každý trénink je dobře sestavený, aby byl vyvážený a aby se nepřetěžovala jedna část těla na úkor jiných. 

     Tréninky jsou pestré a kombinují různé druhy cviků s vlastní váhou, se závažími, s medicineballem, ... Velmi oceňuji i to, že Martin umí najít tu správnou hranici, kdy ze mě dostane maximální výkon, který je ještě v mezích mých možností. 

     Po pravdě řečeno, kdybych cvičil sám, tak bych se nikdy k podobnému výkonu "nehecnul". S Martinem je trénink zábava. Je na něm vidět, že své práci opravdu rozumí, že ho baví a nebere ji jen jako rutinu.

David B.

 

 

     S Martinem jsem začala cvičit po narození 2.dítěte pred necelým rokem. Ještš před rokem bych neřekla,že budu tak rychle vypadat a cítit se tak dobře! Martinovo "styl" tréninku mi vyhovuje,oceňuji jeho individuální přístup, dokáže poradit a pomoci i v jiných oblastech sportu, stejně jako u mne s během.Umí přizpůsobit trénink mým požadavkům i když se mi stalo jen jednou, že mi polevil a to jen proto,ze jsem se necítila uplně nejlépe:) 

     Občas mu sice vytýkám, že nejsem chlap a on se vždy jen usměje a řekne :"Makej" nebo "To zvládneš" a já vím, že mám smůlu a slovo "už nemůžu" u něj nefunguje...

Eva S.

 

 

     Hned na začátek je nutno říci, ze cvičení z hloubi duše nesnáším a jsem extrémně líný jedinec. Přesto mě Martin donutil něco dělat, navíc pravidelně, což se povede opravdu málokomu. Takže pokud jste človčk co se jednou ráno probudí a zjistí, že už se nevejde do žádných kalhot, a vyjít dvě patra pro vás představuje sportovní vyžití na zbytek dne, pak je pro vás Martin ta správná volba. No a pro ty co to mají obráceně rozhodně taky.

Tomáš K.

 

 

     S Martinem jsem začal cvičit v únoru 2013 a po třičtvrtě roku musím říct, že se mu podařilo dostat moje ztuhlé a rozkydlé tělo do formy. Zbavil mě komplexů z toho, jak moje tělo vypadá a opravdu se cítím krásně a nemám problém se ukázat v plavkách. Jako bonus ve mě, jako v člověku, který od "základky" nenáviděl hodiny tělesné výchovy, probudil radost z cvičení.

     Martina doporučuji každému, kdo je nespokojen se svojí fyzičkou a chce tento stav změnit. Cvičení s ním je zábavné a efektivní. Program každého cvičení pečlivě připravuje tak, aby nebylo monotónní a nudné. A věřte mi, že během té hodiny z Vás vymáčkne maximum možného a přesto nebo právě proto budete odcházet maximálně spokojení!

 

Jan P.

 

 

     S Martinem jsem začala cvičit na doporučení kamarádky před necelým rokem dvakrát týdně. Je to můj v pořadí již třetí trenér a jednoznačně nejlepší, ve svém oboru velký profesionál, který sleduje (a na nás pak zkouší J) nové trendy. Tréninky s Martinem jsou velmi náročné, ale taky zábavné a vždy jiné. Ke každému klientovi přistupuje individuálně, při tréninku mu věnuje veškerou svou pozornost a má zvláštní dar vydolovat z člověka maximum. 

     Kromě profesionality musím vyzdvihnout i Martinovu velmi přátelskou povahu, díky které máte po měsíci pocit, že se znáte již léta. Jsem velmi ráda, že jsem Martina „našla“ a jako trenéra ho mohu jen doporučit. 

 

 

Olga V.

 

    

     Proč jsem se rozhodl cvičit s Martinem? Již delší dobu běhám, ale běh posiluje pouze část těla. Na jiné cvičení mám týdně dost málo času. Zkoušel jsem původně cvičit sám, ale nebylo to efektivní, neboť:

1.       Se neumím donutit k maximální aktivitě

2.      Nevím, jak se má správně cvičit, aby cviky byly účinné a člověk si naopak neškodil.

 

     Martin má mnohaleté zkušenosti a skutečně ví, jakým způsobem dostat z člověka to nejlepší. Cvičení s Martinem mohu jedině doporučit.

 

David Ř.

 

 

     Krátce poté, co jsme začala s Martinem cvičit, jsme otěhotněla. Program cvičení jsme tedy přizpůsobili nové situaci. A musím říct, že má představa, jak budu jen ležet na míči a relaxovat či jemně posilovat s činkami ruce, se hrubě lišila od skutečnosti. Martin vždy vymyslel program, který respektoval omezení způsobené těhotenství, současně ale dal zabrat celému tělu. A pokaždé byla cvičební sestava jiná, což mne fascinovalo!! Netušila jsme, že v těhotenství lze naplno a tak různorodě posilovat a cvičit. 

     Věřím, že i díky pravidelnému cvičení proběhlo celé těhotenství bez jakýchkoli komplikací. A ačkoli jsem o smysluplnosti mnoha cviků v duchu pochybovala, musím přiznat, že tři měsíce po porodu má bříško lepší tvar než před otěhotněním. Vůbec jsem se po porodu velmi rychle dostala na svou původní velikost, což přičítám oněm nepochopitelným cvikům a vůbec tréninku pod vedením Martina. Jste-li dámy těhotné, rozhodně se cvičení pod odborným vedením Martina nebojte, celý program přizpůsobí situaci a po porodu cvičení oceníte!!!! 

 

Iva K.

 

 

     Martina jsem poznala zcela náhodou, když mě přítel vzal sebou do posilovny. Dlouho jsem se posilovně bránila, protože jsem ji měla spojenou s nezáživným cvičením bez výsledků. Nakonec jsem ke společné návštěvě svolila s tím, že si zaběhám na pásu a alespoň se protáhnu. Martin nezaváhal a přesvědčil mě, ať se připojím jen na desetiminutovou rozcvičku. Pak si ale říkám, není ta rozcvička už trochu delší? A přesně v tu chvíli nám oznámil, že máme hodinu za sebou :-). Tak rychle mi ještě nikdy návštěva posilovny neutekla. 

     Od té doby chodím k Martinovi pravidelně. Na každý trénink připravuje nové cviky, jiné kombinace nebo metody. Nikdy nevíte, co Vás čeká a tak si svaly nemají šanci zvyknout, jako u jiných cvičení. Navíc z Vás vždy dokáže dostat maximum, bez něj bych takový trénink nezvládla ani v nejmenším.

Alena A.

 

 

     Martina jsem poznala díky svým kolegům v únoru 2013. Upřímně jsem již byla skeptická k jakémukoliv trenérovi, jelikož mé předchozí zkušenosti byly spíše negativní. U Martina vnímám rozdíl mezi trenérem a trenérem profesionálem. Musím se přiznat, že nejsem sportovní typ, to znamená, že mě Martin musí učit základním cvičícím prvkům, je trpělivý, zbavil mne ostychu ze cvičení. Na počátku provedl měření a celkovou diagnostiku těla. Umí odborně poradit v případě zdravotních problémů. 

     Na každou hodinu chodí pilně připraven s jiným tréninkovým plánem, jeho cvičení je různorodé a nikdy se neopakuje stejný typ tréninku. Snaží se člověka motivovat k vyšším sportovním výkonům. V neposlední řadě je i profesionálem v oblasti výživového poradenství. Martina mohu vřele doporučit jak profesionálním sportovcům, tak lidem, kteří začínají s pohybem.

 

Martina F.

 

 

     Sport nebyl nikdy mou silnou stránkou, ani jsem ho nevyhledával. Při sedavém zaměstnání jsem postupně tloustnul, až jsem dosáhl hmotnosti 100 kg. To byl první impuls, který mě donutil něco se sebou začít dělat. Známý, kterému se úspěšně podařilo zapracovat na svém těle, mi doporučil Martina, a protože jsem viděl reálné výsledky, rozhodl jsem se to také zkusit.  

    S Martinem chodím cvičit až 4x týdně a cvičení mě ani po roce neomrzelo, což jsem nečekal. Zredukoval jsem nadváhu a navíc jsem našel skvělé odreagování od mé pracovní zátěže.d

 

David M.

 

 

     Nikdy jsem nebyl z nejhubenějších, a tak cvičení byla nutost. Motivovat se k pravidelnému cvičení a změně jídelníčku ovšem nebyla sranda. K Martinovi mě dovedli dva kamarádi. Tehdy jsem moc nevěřil, že trenér je to, co potřebuji. Přeci jenom ty peníze za jednu hodinu... Měl jsem předsudky jako spousta lidí, ale mýlil jsem se. S Martinem mě cvičení začalo více bavit a začal jsem vidět výsledky. 

     Dřív jsme cvičil sám a váha a postava zůstala stejná. Cviky s vlastní vahou a změna jídelníku se rovnala kila šla dolů. Nejsem ještě tam, kde bych chtěl být, ale to bych to nesměl Martinovi tréninky kvůli práci rušit :). Martina mohu jedině doporučit, ačkoliv nemám s jinými trenéry zkušenost. Stojí za ty peníze, vyzná se a cvičení je s ním radost.

 

Jan H.

 

 

     Nikdy jsem se nebránil žádnému sportu, ale věnovat v tělocvičně vlastnímu tělu, k tomu jsem měl prostě nějaký odpor. Martina a jsem dostal jako dárek k narozeninám a musím říct, že již po třech tréninkách s ním, jsem věděl, že velmi zdařilý dárek. Martin mi odboural můj blok chodit cvičit, našel ve mně dostatek motivace i vůle a za to mu děkuju. Zvedl mi sebevědomí, pomohl s bolestmi zad po operaci a nutíme stále přemýšlel o každém pohybu a nadýchnutí,  který dělám. Když tréninky vynechám a opravdu to není často, tak jsem celý nesvůj, nervózní a těším se na další. 

     Děkuji manželce za skvělý dárek a děkuji Martinovi za jeho práci.

 

 

Martin Š.

 

 

     Martin je skvělý trenér, díky kterému jsem se opět dostal zpět do své formy. Cvičím s ním přes rok a i když byly začátky pro mě hodně těžké, nyní se na každý trénink s ním těším a lituju každé hodiny, která odpadne. Díky cvičení s Martinem jsem fyzicky mnohem zdatnější než leckterý z mých mladších kolegů.

  

 

Aleš K.

 

     S Martinem jsem začal cvičit před rokem na doporučení svých kolegů. Sportu se osobně věnuji aktivně již po mnoho let, byl jsem spíše zvyklý na silové tréninky a Martin mne příjemně překvapil s variabilním cvičením s vahou vlastního těla.  Na každou hodinu je pečlivě připraven, skladba cviků je vždy jiná, klient se s ním nikdy nenudí. Dobrá nálada je tak nedílnou součástí každé hodiny. 

     Oceňuji také jeho fyziognomické znalosti těla, každý cvik dokáže vysvětlit, proč se cvičí, jaký má účinek a vliv na ostatní svalové partie. Musím vyzdvihnout i jeho individuální přístup ke klientům, ve své práci je důsledný a chce z klienta dostat maximum možného samozřejmě s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. S Martinem se každý týden odreaguji  a načerpám energii do celého dne.

Jiří K.

 

 

     S Martinem Kochtou pozvolna měním a hlavně posiluji funkčnost svého těla déle než 5 let. Jsem velice rád, že mně na jeho tréningové metody tenkrát upozornil můj kamarád.

     Martin je na každý tréning velmi dobře připraven a jím navržené cviky jsou komplexní pro posílení všech partií s cílem zlepšení funkčnosti svalů, které se podílejí na správném držení těla a tudíž na zlepšení vzpřímení páteře. Absolvovaný tréning s Martinem mně vždy naplňuje pocitem z dobře vykonané práce pro sebe, pro posílení svalových partií tak, aby se držení těla zlepšilo natolik, že bolesti zad již budou jen vzpomínkou.

     Bohužel mi časové možnosti nedovolují se s Martinem potkávat vícekrát než jen jednou týdně. Pokouším se provést změny ve svém plánování , abychom se mohli potkávat vícekrát týdně. Tréning absolvovaný s Martinem mě velmi těší a jsem rád, že mám tu možnost využívat jeho vedení a profesionálních rad.

 

Martin K.

 

 

     Od přírody jsem velmi líný človek, a tak mi chvilku trvalo, než jsem se nechala manželem přemluvit a šla s ním k Martinovi na trénink. Po první "hodině" jsem myslela, že umřu. Nemohla jsem chodit, zvednout ruce, pomalu ani mluvit. Postupem času, se ale vše zlepšilo a já se dnes cítím a snad i vypadám lépe. 

      Každý trénink s Martinem je jiný, a i když jsem tomu nikdy nevěřila, musím říct, že se na každý další těším.
 
Tereza H.